Otomotiv Yangın Söndürme Sistemi

Zırhlı araçlar, polis, itfaiye, acil durum taşıtları, klasik veya özel üretim otomobiller, otobüsler, karavanlar.

Son dönemlerde uzun yol taşıtlarda çıkan yangınlar taşıtların ve yolcuların ciddi şekilde zarar görmesine sebep olmuş sıklıkla can kaybına yol açmaktadır. Bu tür yangınlara genellikle elektrik tesisatındaki kısa devreler veya motor bölmesindeki yakıtın ve/veya petrolün yanması neden olmaktadır. Bekasistem Modüler yangın söndürme sistemleri arabalar, otobüsler, kamyonlar ve diğer ticari ve endüstriyel taşıtlar için idealdir. Taşıtın ön panelinin ve motor bölmesinin içine kurulan sistem olası bir yangının anında tespit edilmesini ve etkili bir şekilde söndürülmesini sağlamaktadır.

Bekasistem Modüler yangın söndürme sistemleri hibrid veya tamamen elektrikli taşıtların batarya bölmelerine uygulanabilir. Bu sistemler ucuz ve kolayca kurulabilir ve düşük basınçlı olmaları nedeniyle otomotiv sektöründeki yangın söndürme uygulamaları için idealdir. A sınıfı (atık), B sınıfı (yakıt), C sınıfı (elektrik) ve F sınıfı (petrol) yangınlara karşı etkilidir.

Pyrokinetik yangın tespit ve modüler söndürme sistemi, yangını söndürmek için taşıtın motor bölmesi gibi belli bir hacme sahip alanı gazlı veya özel söndürme maddesi ile doldurmaktadır.

Sistem zırhlı araçlarda, polis, itfaiye ve acil durum araçlarında, klasik ve özel üretim otomobillerde ve karavanlardaki motor bölmeleri için maliyet etkin bir çözüm sağlamaktadır ve mevcut ekipmanlara kolayca uyarlanabilir.