Müze & Kütüphane Yangın Söndürme Sistemi

Tarihi binalar, müzeler, kütüphaneler, tarihi camiler, nadir eserler, antik yapılar, anıtlar .

Tarihi binalar, müzeler, kütüphaneler, tarihi camilerimiz, veya diğer önemli ibadethaneler gibi yangına kurban giden kültürel yapıların nesilden nesile devamı için yangın algılama ve söndürme sistemi şarttır. Geçtiğimiz yıllarda, anıtlar yüksek kurullarımız, müze ve nadir eserler yetkileri ve vatandaşlar kültür mirasının korunması konusundaki endişelerini dile getirdiler. Yangın dünyanın en nadir mirasların, eserlerin ve diğer paha biçilemez nesnelerin karşı karşıya olduğu en büyük tehlikelerden biridir. Yangının yol açtığı hasar genellikle tamir edilemez.

Kültürel anıtlar ve nesneler küle döndüğünde tekrar eski hallerine döndürülmeleri mümkün değildir. Yanlış yangın söndürme sisteminin veya maddesinin seçilmesi de en az yangın kadar büyük hasara yol açabilir. Suyun neden olduğu hasar restorasyon çalışmalarının aksamasına yol açabilir veya eşsiz nesneleri tamamen yok edebilir. Bekasistem Mühendislik paha biçilemez nadir eser dostu dünyaca kabul görmüş yangın söndürme bileşenlerini tasarlayıp geliştirmek için danışmanlarla ve yetkili kurum yetkileri ile yoğun işbirliği içerisindedir.

Bekasistem Mühendislik sistemlerindeki yangın söndürme maddeleri elektriği iletmez, korozotif veya toksik değildir. Nadir eserler, kütüphanelerin korunmasını tehdir eden su, kuru kimyasallar ve diğer söndürücü gibi maddelerin kullanımına izin verilmeyen yerlerde Beksistem tarafından özenle kullanılan ve hesaplanan bileşenlerin kullanılması son derece uygundur.