Havaalanları ve Havacılık Yangın Söndürme Sistemi

Yeraltı otoparkları, motor bölümleri, kargo uçağı yük alanları, kritik havaalanı altyapıları için yangın söndürme sistemleri.

Müşterilerinin emniyetini sağlamaya çalışan havacılık sektörü insanların ve varlıkların yangından korunmasında nelerin nasıl kullanılabileceğine dair sıkı düzenlenen kurallara ve prosedürlere sahiptir. Bu katı operasyon parametreleri uyarınca hava taşıtı imalatçıları, havaalanı operatörleri ve hava yolları en yüksek teknik özellikleri karşılayan ve hem havada hem de yerde gerçekleşen operasyonlarda güvenilirliği kanıtlanmış yangın söndürme ürünleri talep etmektedir.

Yer operasyonlarının optimize edilmesi ve hatasız olması gerekmektedir çünkü havaalanının altyapısındaki teknik bir sorun nedeniyle kalkışı engellenmiş hava taşıtlarının çalıştırılma maliyetleri ve tehlikeleri tüm paydaşlar için çok yüksektir. Bu istisnai havacılık ön koşulları sektörün gerekliliklerini karşılayan ve aşan yangın söndürme sistemlerini gerekli kılmaktadır.

BEKASİSTEM güvenilirliği, etkililiği, çevresel hassasiyetleri ve minimal bakım gereklilikleri bu tür amaçlar için ideal bir çözüm sunmaktadır.

Günümüzde kargo uçaklarının çoğunun kargo bölümünde hava taşıtı yangın söndürme sistemleri yoktur. Bu nedenle son derece değerli kargo alanı yangın nedeniyle kayıp yaşamaya açıktır. Hava taşıtı ve uçuş mürettebatı kritik ekipmanlara gelebilecek tali hasarlardan dolayı da risk altındadır.

AB, havacılık sektörü için 2010’u halon değiştirme son tarihi olarak belirlemiştir. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) ise 2011’i halon değiştirme son tarihi olarak belirlemiştir.